به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر دوره های آموزش پزشکی و غذا و دارو با هدف ارتقا سطح علمی کارکنان در زمینه های مصرف مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی و مصرف داروها برگزار شد.

پاسالار مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر طی نشستی با پارسیده مدیرکل پست استان، در محل دفتر مدیریت این اداره کل دیدار نمود.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، صبح امروز بیست و ششم آذرماه سالجاری پاسالار مدیرکل ثبت احوال استان طی نشستی در محل دفتر مدیریت پست استان با پارسیده مدیرکل ملاقات کرد.

پارسیده مدیر کل پست استان ضمن بیان نوع فعالیت کاربران و باجه‌های مربوطه به کارت هوشمند ملی در دفاتر پستی و نحوه ارائه خدمات توضیح داد و گفت: مجموعه پست استان در راستای اجرای تفاهم‌نامه مربوط به کارت هوشمند ملی تمام تلاش خود را در جهت تحقق این تفاهم‌نامه و ارائه خدمات سریع‌تر و با کیفیت‌تر به کار خواهد گرفت.

پاسالار مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر ضمن تقدیر از تعامل و همکاری پست استان، پیرامون ارائه خدمات کارت هوشمند ملی و رعایت ضوابط و قوانین موجود اظهار داشت: برگزاری این نشست‌ها سبب می‌شود مشکلات جزئی که بیشتر در باب امور فنی است به مرور زمان رفع و فضای ارائه خدمات کارت هوشمند ملی به مردم بیش از پیش آماده شود.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر: تا پایان سال، اعتبار کارت های ملی قدیمی به اتمام می رسد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، مدیرکل ثبت احوال استان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با آموزش پرورش استان بوشهر گفت: تاکنون بر اساس اقدامات انجام شده و با همکاری دستگاه‌های مختلف، بیش از 71.6 درصد از واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در استان کارت خود را دریافت کرده اند.

اسکندر پاسالار افزود: در حال حاضر 243 هزارو 704 نفر از واجدین شرایط کارت هوشمند در استان هنوز اقدام نکرده اند که با بررسی های میدانی، جمعیت زیادی از این افراد، دانش آموزان هستند.

وی بر داشتن کارت هوشمند ملی افراد ایرانی بالای ۱۵ سال تاکید کرد و اظهار داشت: جامعه هدف این تفاهم نامه دانش آموزان مقطع تحصیلی متوسطه دوم به بعد هستند که انتظار هست با امضا این تفاهم نامه برای این افراد در مدارس کارت هوشمند صادر شود.

ایشان هدف از امضا این تفاهم نامه را جلوگیری از هدر رفت زمان تحصیل دانش آموزان و سهولت در اخذ درخواست کارت هوشمند برای آنان عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس با هماهنگی که ثبت احوال استان با دفاتر پیشخوان ارائه دهنده خدمات هویتی انجام داده است، دفاتر پیشخوان با استقرار ایستگاههای سیار در مدارس نسبت به اخذ درخواست از دانش آموزان اقدام خواهند کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان با اشاره به اینکه تا پایان سال، اعتبار کارت های ملی قدیمی به اتمام می رسد، گفت: لازم است که همه مردم و واجدین شرایط تا قبل از پایان سال جاری برای ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند؛ چراکه بعد از پایان سال برای دریافت خدمات مختلف در صورت نداشتن کارت هوشمند به مشکل برمی خورند.

پاسالار به مصوبه دولت اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه ای که در دولت به تصویب رسیده، با اجرایی شدن کارت هوشمند ملی تمامی کارتهای هوشمندی (کارت هوشمند سلامت، گواهینامه، کارت ماشین و ...) که از سوی نهادهای مختلف تاکنون صادر شده است، اطلاعاتشان در کارت هوشمند ملی تجمیع می شود.

به گفته ایشان، دولت در راستای الکترونیکی شدن خدمات این اقدام را انجام داده و تصمیم بر این شده که تمامی خدماتی که با کارت های هوشمند دیگر ارائه می شد بعد از تجمیع با کارت هوشمند دریافت شود و پس از برگزاری جلسات مختلف تا پایان سال اقدامات موثری در این خصوص انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن تشکر و قدر دانی از مدیرکل و کارکنان ثبت احوال بوشهر که نسبت به دانش آموزان این دغدغه را دارند تصریح کرد: اجرای این طرح در جهت رفاه و آسایش اولیاء و فرزندان آنان است. با این اقدام نیازی به گرفتن مرخصی والدین و دانش آموز نیست و در روند کار و تحصیل آنان خلل وارد نمی شود.

 

ناصر کرمی در ادامه با بیان اینکه کارت هوشمند ملی می تواند جایگزینی خوبی برای شناسنامه باشد، گفت: با صدور کارت هوشمند ملی برای دانش آموزان در ثبت اطلاعات الکترونیکی آنان در مدارس تسریع خواهد شد و خطاهای انسانی در ثبت اطلاعات از بین می رود.

وی افزود: گام های خوبی برای دستیابی به دولت الکترونیک برداشته شده که با داشتن کارت هوشمند ملی اهداف این کار محقق می شود.

کرمی ضمن اعلام همکاری در اخذ درخواست کارت هوشمند ملی از دانش آموزان اظهار داشت: این اقدام می تواند جنبه فرهنگ سازی در خانواده ها نیز داشته باشد؛ چرا که وقتی دانش آموزی اقدام به دریافت کارت هوشمند کرد، ایجاد انگیزه برای گرفتن کارت توسط والدین خواهد شد.

مدیرکل آموزش پرورش استان از اسکندر پاسالار خواست تا با دفاتر پیشخوان خدمات هویتی که این امر را بر عهده دارند رایزنی شود تعرفه مربوط به خود را در مدارس کاهش دهند تا خانواده ها نسبت به این کار ترغیب شوند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر: رد کردن افراد صالح و پذیرفتن افراد ناصالح برای گزینشگران امری غیر قابل قبول است.

مدیرکل ثبت احوال استان، ظهر سه شنبه در نشست مسئولین گزینش ثبت احوال استان بوشهر که با حضور خانم کشانی کارشناس مسئول گزینش سازمان در بوشهر انجام شد، اظهار داشت: در امر گزینش نباید سخت گیری کرد اما نباید با سهل انگاری به اصل موضوع ضربه زد.

اسکندر پاسالار احراز شرایط و شایستگی افراد برای واگذاری امور خاص به آنان را لازم و واجب عنوان کرد و افزود: رد کردن افراد صالح و پذیرفتن افراد ناصالح برای گزینشگران امری غیر قابل قبول است و باید در قیامت پاسخگو باشند.

وی خاطرنشان کرد: گزینش کار سختی است، لذا باید دقت لازم را داشته باشیم که نه حقی از نظام ضایع شود و نه حق مردم از بین برود.

در ادامه کارشناس مسئول گزینش سازمان ثبت احوال کشور گفت: هسته گزینش وظیفه خطیر و سنگین انتخاب نیروی انسانی را بر عهده دارد که این وظیفه در تحقق اهداف سازمان، نقشی اساسی دارد.

معصومه کشانی با بیان اینکه این هنر گزینشگر است که در عین انتخاب نیروهای شایسته برای سازمان، به گونه ای رفتار کند که راه بر نیروهای توانمند و کارآمد بسته نشود، خاطرنشان کرد: هم اکنون توجه به اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی از اصول اساسی در کشور است لذا نباید اصول را فراموش کرد و به فروع پرداخت.

وی تصریح کرد: سرعت بخشیدن و روان سازی امور ، رعایت حقوق متقابل افراد و سازمان، پرهیز از تنگ نظری و گرایش ها و نگرش های غیر حرفه ای همواره مورد تاکید گزینش سازمان ثبت احوال کشور است.

شایان ذکر است در پایان این نشست از آقای پرویز کاویانی و ابراهیم یزدان پناه فرد مسئولین پیشین گزینش ثبت احوال استان بوشهر که به مقام بازنشستگی نائل شده اند تقدیر و تشکر شد.