اداره کل ثبت احوال استان بوشهر، به منظور ارائه خدمات آسان به متقاضیان کارت هوشمند ملی که امکان حضور در ادارات ثبت احوال و دفاترپیشخوان و پست را ندارند اقدام به راه اندازی سامانه پیامکی ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی نمود.

 

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، از این پس متقاضیان کارت هوشمند ملی که به هیچ وجه امکان حضور در ایستگاههای ثابت را ندارند می توانند با ارسال شماره ملی و آدرس محل سکونت خود به شماره 09908136689 تقاضای خود را ثبت نمایند.

کارشناسان ثبت احوال استان، بترتیب اولویت با متقاضیان تماس گرفته و بعد از صحت سنجی عدم امکان حضور، نسبت به اعزام ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی اقدام می نمایند.

 

خدمات ایستگاههای سیار فقط به شهروندانی که به هیچ وجه امکان

 

حضور درایستگاههای ثابت را ندارند، ارائه می شود.

با حکم رئیس سازمان ثبت احوال کشور، اسکندر پاسالار به عنوان مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، حمید درخشان نیا روز یکشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اظهار داشت: مردم هرگونه تغییری در نشانی خود داشته باشند باید این تغییر را به ثبت احوال اعلام کنند.
وی ادامه داد: اگر این تغییر اعلام نشود خدمات هویتی که دولت به افراد ارائه می کند با مشکل روبرو می شود.
درخشان نیا در باره حذف کپی مدارک هویتی گفت: از امسال طرح حذف کپی آغاز شده و افراد با مراجعه به دستگاه های دولتی و بانک ها، نیازی به ارائه کپی مدارک هویتی خود ندارند و همان دستگاه به صورت الکترونیکی از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال اطلاعات را دریافت می کند و این کار باعث سرعت، راحتی و کاهش هزینه های مردم می شود.
وی تاکید کرد: برنامه حذف کپی در استان های خوزستان، سمنان و قم به صورت کامل اجرا شده و تلاش می شود بزودی این برنامه درهمه استان های کشور عملیاتی شود.
درخشان نیا گفت: تلاش می شود با توسعه زیرساخت ها در سازمان ثبت احوال و سایر دستگاه های اجرایی زمینه ایجاد دولت و شهر الکترونیک در کشور فراهم شود.
وی اضافه کرد: امروز سازمان ثبت احول نسبت به گذشته از سنتی به مکانیزه تغییر کرده و از جمله دستگاه هایی است که با زیرساخت هایی که دارد هیچ کاری در آن به صورت دستی انجام نمی شود.
درخشان نیا بیان کرد: امروز با راه اندازی پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور اطلاعات هویتی همه ایرانیان ثبت و به روز رسانی می شود و به این وسیله کوچکترین اختلالی در هویت افراد اتفاق افتد به صورت برخط و آنلاین تطبیق داده می شود.
وی تاکید کرد: با راه اندازی پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور و به روز رسانی آن، امنیت در جامعه ایجاد و جلو جعل و فساد گرفته می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: دستیابی به توسعه، بدون توجه به تغییرات جمعیتی ممکن نیست.
مجید خورشیدی افزود: هر کشوری که بخواهد در مسیر توسعه گام بردارد باید تغییرات جمعیتی را به عنوان مبنا و اساس برنامه ریزی مد نظر قرار دهد.
وی با تاکید بر اینکه دست یابی به هر گونه توسعه بدون توجه به تغییرات جمعیتی امری محال است اضافه کرد: تغییرات اجتماعی روند کندی دارد اما اثرات آن عمیق و ماندگار است از این رو حتی سرمایه گذاری اقتصادی نیز برای موفقیت، نیازمند توجه به تغییرات جمعیتی است.
خورشیدی گفت: با ابتکار و روز آوری خدمات، ضریب نفوذ کارت ملی هوشمند به حد قابل قبولی می رسد.
در این آیین اسکندر پاسالار به عنوان مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر معرفی و از خدمات کیامرث صالحی نیا تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال به همراه معاونین سازمان و مدیرکل و کارکنان ثبت احوال استان بوشهر با آیت الله صفایی بوشهری دیدار کردند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ثبت احوال در سالهای اخیر رشد و توسعه فزاینده ای داشته است اظهار داشت: امروزه سازمان ثبت احوال از حالت سنتی عبور کرده و به صورت کاملاً الکترونیکی خدمات ارائه می کند.

دکتر درخشان نیا یکی از مهمترین پروژه های پیش روی سازمان را کارت هوشمند ملی عنوان کرد و افزود: تا کنون 76 درصد از این پروژه انجام شده که امیدواریم با رفع موانع هر چه سریعتر این کار به اتمام برسد.

وی در خصوص علت تاخیر در صدور کارت های هوشمند ملی گفت: پیش از این بدنه کارت وارداتی بوده که با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از تولیدات داخلی بر آن شدیم تا با مطالعات دقیق و کارشناسی از ظرفیت های داخل کشور استفاده و تولید بدنه کارت را بومی سازی کنیم.

رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه بزودی تولید انبوه بدنه کارت ملی هوشمند در داخل آغاز می شود، ابراز امیدواری کرد: از آذر ماه امسال کارت هوشمند ملی تولید داخل در اختیار مردم قرار می گیرد.
ایشان در خصوص پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نیز گفت: پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور بزرگترین پایگاه هویتی است که اطلاعات آن طی یک سده جمع آوری و مرتباً به روز رسانی می شود تا اطلاعات دقیقی در اختیار برنامه ریزان کشور قرار گیرد.

وی با تاکید بر تسریع در استقرار دولت الکترونیک عنوان کرد: سازمان ثبت احوال از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت کشور آماده سرویس دهی برخط به نهادها، ارگانها و سازمانهای مختلف می باشد ولی دستگاهها باید زیرساخت و سخت افزار آن را فراهم کنند تا بتوانند از این پایگاه بهره گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سازمان ثبت احوال در هر نظام، ریشه ای ترین کار هویتی یک کشور را در دست دارد گفت: ضبط، حفظ و توسعه هویتی کشور در دست ثبت احوال است و باید این کار با دقت بالایی صورت گیرد.

آیت الله صفایی بوشهری اضافه کرد: ثبت احوال با توسعه فناوریهای نوین و گسترش حوزه جمعیتی به سمت توسعه الکترونیکی پیش رفته و باید در این مسیر کار را دانش بنیان ادامه دهد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در بازدیدی که سال گذشته از ثبت احوال بوشهر داشتم اطلاعات اسناد هویتی و تصاویر گذشته خودم را برای اولین بار دیدم که بسیار جذاب بود.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: ثبت احوال با داشتن چنین اطلاعات ارزشمندی می تواند با ایجاد سامانه ای اطلاعات خود افراد را در دسترس آنان قرار دهد و اسناد موجود را ماندگار کند.

آیت الله صفایی بوشهری اتقان اسناد هویتی و حفاظت از اطلاعات افراد را از مولفه های شاخص ثبت احوال برشمرد و تصریح کرد: در گذشته به دلیل خطاهای انسانی، اشتباهات بسیاری در اسناد دیده می شد که با توسعه فناوریهای اکترونیکی این خطاها به حداقل ممکن رسیده و این دستاوردی بسیار بزرگ و ارزشمند است و جایگاه عمومی سازمان ثبت احوال را ارتقا داده است.