با حکم رئیس سازمان ثبت احوال کشور، اسکندر پاسالار به عنوان مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، حمید درخشان نیا روز یکشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اظهار داشت: مردم هرگونه تغییری در نشانی خود داشته باشند باید این تغییر را به ثبت احوال اعلام کنند.
وی ادامه داد: اگر این تغییر اعلام نشود خدمات هویتی که دولت به افراد ارائه می کند با مشکل روبرو می شود.
درخشان نیا در باره حذف کپی مدارک هویتی گفت: از امسال طرح حذف کپی آغاز شده و افراد با مراجعه به دستگاه های دولتی و بانک ها، نیازی به ارائه کپی مدارک هویتی خود ندارند و همان دستگاه به صورت الکترونیکی از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال اطلاعات را دریافت می کند و این کار باعث سرعت، راحتی و کاهش هزینه های مردم می شود.
وی تاکید کرد: برنامه حذف کپی در استان های خوزستان، سمنان و قم به صورت کامل اجرا شده و تلاش می شود بزودی این برنامه درهمه استان های کشور عملیاتی شود.
درخشان نیا گفت: تلاش می شود با توسعه زیرساخت ها در سازمان ثبت احوال و سایر دستگاه های اجرایی زمینه ایجاد دولت و شهر الکترونیک در کشور فراهم شود.
وی اضافه کرد: امروز سازمان ثبت احول نسبت به گذشته از سنتی به مکانیزه تغییر کرده و از جمله دستگاه هایی است که با زیرساخت هایی که دارد هیچ کاری در آن به صورت دستی انجام نمی شود.
درخشان نیا بیان کرد: امروز با راه اندازی پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور اطلاعات هویتی همه ایرانیان ثبت و به روز رسانی می شود و به این وسیله کوچکترین اختلالی در هویت افراد اتفاق افتد به صورت برخط و آنلاین تطبیق داده می شود.
وی تاکید کرد: با راه اندازی پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور و به روز رسانی آن، امنیت در جامعه ایجاد و جلو جعل و فساد گرفته می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: دستیابی به توسعه، بدون توجه به تغییرات جمعیتی ممکن نیست.
مجید خورشیدی افزود: هر کشوری که بخواهد در مسیر توسعه گام بردارد باید تغییرات جمعیتی را به عنوان مبنا و اساس برنامه ریزی مد نظر قرار دهد.
وی با تاکید بر اینکه دست یابی به هر گونه توسعه بدون توجه به تغییرات جمعیتی امری محال است اضافه کرد: تغییرات اجتماعی روند کندی دارد اما اثرات آن عمیق و ماندگار است از این رو حتی سرمایه گذاری اقتصادی نیز برای موفقیت، نیازمند توجه به تغییرات جمعیتی است.
خورشیدی گفت: با ابتکار و روز آوری خدمات، ضریب نفوذ کارت ملی هوشمند به حد قابل قبولی می رسد.
در این آیین اسکندر پاسالار به عنوان مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر معرفی و از خدمات کیامرث صالحی نیا تقدیر شد.