مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر با ارائه گزارشی از وقایع ولادت استان، طی سه ماهه نخست امسال گفت: در مدت اعلام شده تولد قریب به 4 هزار و 651 نوزاد در استان به ثبت رسیده است.

کیامرث صالحی نیا با اشاره به اینکه در هر شبانه روز به طور متوسط 50 نوزاد در استان متولد شده است، عنوان کرد: میزان تولد در 3 ماهه نخست امسال، در مقایسه با سال گذشته 10.32 صدم درصدکاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در این مدت تعداد ولادت پسران بیش از دختران بوده است، اظهار داشت: از مجموع کل ولادت‌های ثبت شده، 2 هزار و 413 مورد پسر و 2 هزار و 238 مورد دختر بوده است.

صالحی نیا ادامه داد: نسبت جنسی ولادتهای ثبتی برابر با 108 است؛ یعنی به ازای ثبت هر 100 ولادت دختر تعداد 108 واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده، این در حالی است که این میزان در سال گذشته نیز همین مقدار بوده است.

مدیرثبت احوال استان در خصوص گروه سنی مادران نیز گفت: بیشترین فراوانی ولادت در گروه سنی مادران 25 تا 29 سال می باشد و پس از آن مادران گروه سنی 30 تا 34 سال قرار دارند.

مدیرکل ثبت احوال بوشهر از کاهش 7.55 درصدی ولادت طی 2 ماه نخست امسال، در استان خبر داد.

کیامرث صالحی نیا با مقایسه ولادت های 2 ماهه نخست امسال با مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در این مدت 3 هزارو 206 واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش 7.55 درصدی هستیم.

وی افزود: از مجموع کل ولادت‌های ثبت شده استان هزار و 663 مورد پسر و هزار و 543 مورد دختر بوده است.

صالحی نیا با اشاره به نسبت جنسیتی استان در 2 ماه امسال اظهار داشت: به ازای هر 108 نوزاد پسر 100 نوزاد دختر متولد شده است، این در حالی است که این میزان در سال گذشته نیز همین مقدار بوده است.

ایشان در خصوص بیشترین فراوانی ولادت در گروه سنی مادران خاطرنشان کرد: بیشترین فراوانی ولادت در گروه سنی مادران 25 تا 29 سال می باشد و پس از آن مادران گروه سنی 30 تا 34 سال قرار دارند.

مدیرکل ثبت احوال بوشهر در پایان نرخ ولادت در 2 ماهه نخست سال جاری را 16.6 اعلام و تصریح کرد: نرخ ولادت اعلام شده به این معناست که به ازای هر 1000 نفر از جمعیت استان، قریب 16.6 نفر به آن اضافه شده است.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان، اولین کارگروه مدیریت سرمایه انسانی استان، صبح امروز به دبیری ثبت احوال استان بوشهر برگزار شد.

این جلسه به ریاست دکتر حسن ابراهیمی معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با دبیری اسکندر پاسالار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ثبت احوال استان و با حضور معاونین مالی و پشتیبانی دستگاههای اجرایی استان تشکیل شد.

معاون سازمان مدیریت استان هدف از تشکیل این جلسه را تعامل مناسب و مستمر با دستگاههای اجرایی با رویکرد برقراری انضباط مالی، ایجاد وحدت رویه و هم افزایی سازمانی، برقراری ارتباط پویا و همکاری های لازم در جهت اجرای قوانین، بخشنامه ها، دستور العمل ها و جمع آوری نقاط قوت، ضعف ها و برداشتها و شناسایی تهدید های موجود و تبدیل آنها به فرصت ها و تلاش همه جانبه برای رشد و ترقی و حرکت منسجم تر در این مسیر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان بوشهر یازدهمین دفتر پیشخوان روستایی  (ICT)  ارائه کننده خدمات هویتی، صبح امروز با حضور معاون اسناد هویتی ثبت احوال استان، رئیس حراست، رئیس ثبت احوال دلوار، رئیس شورای بوالخیر و جمعی از اهالی محلی افتتاح شد.

در آئین افتتاح این دفتر، معاون ثبت احوال استان گفت: سازمان ثبت احوال تمام تلاش خود را به کار گرفته تا کلیه خدماتی که در شهرها به مردم ارائه می شود در روستاها نیز مردم از آن بهره مند شوند.

سیدمحمدطاهر شجاع الدین ادامه داد: توزیع خدمات دولتی در روستاها باعث می شود تا مردم جهت انجام امورات خود نیازی به مراجعه به شهرستانهای همجوار نداشته باشند و در محل زندگی خود خدمات دریافت کنند؛ که این باعث صرفه جویی در هزینه و وقت آنان خواهد شد.