به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان، کیامرث صالحی نیا ظهر امروز در مصاحبه با خبر سیمای مرکز بوشهر، از صدور 422 هزارو 163 فقره کارت هوشمند ملی تا پایان آذر ماه برای هم استانی ها خبر داد.

مدیرکل ثبت احوال استان با اعلام این خبر اظهارداشت: از 858 هزارو هشتاد و پنج نفر جمعیت واجد شرایط در استان بوشهر تاکنون از 437 هزار و 290 نفر درخواست کارت ملی هوشمند اخذ شده است.

کیامرث صالحی نیا افزود:  15 هزارو 127 فقره کارت نیز آماده تحویل در ادارات مانده که صاحبان آنان باید سریع تر برای دریافت اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کارت های ملی‌ قدیمی فقط تا پایان امسال اعتبار دارند تصریح کرد: از ابتدای سال 1397 کارتهای ملی هوشمند کاربردی می شود و کلیه خدمات اداری، اقتصادی و اجتماعی بر اساس کارت هوشمند انجام می شود.

مدیرکل ثبت احوال بوشهر گفت: در حال حاضر در 50 نقطه از استان درخواست کارت هوشمند ملی اخذ می شود و در 30 نقطه کارت تحویل می گردد که امیدواریم با تجهیز کلیه دفاتر پیشخوان و پست در تمامی نقاطی که درخواست اخذ می شود فرآیند تحویل کارت نیز صورت گیرد.

ایشان خاطر نشان کرد: 51 درصد از جمعیت استان کارت ملی هوشمند گرفته‌اند و 420 هزارو هفتصدو نودوپنج نفر هنوز اقدامی نکرده‌اند.

وی در خصوص راه اندازی ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی نیز گفت:  هدف از راه‌اندازی ایستگاه سیار کارت هوشمند، خدمت رسانی بهتر و آسان تر به افراد جانباز، معلولان و افراد خاص با محدودیت حرکتی است تا آنان نیز بدون تقبل زحمت صاحب کارت هوشمند ملی شوند.

مدیرکل ثبت احوال بوشهر از مردم خواست در فرصت باقی مانده با مراجعه به سایت www.ncr.ir یا حضور در دفاتر پست یا پیشخوان برای ثبت‌نام کارت هوشمند خود اقدام و پس از پرداخت آنلاین مبلغ 20 هزار تومان به حساب خزانه و انتخاب نزدیک ترین دفتر پیشخوان یا پست به محل سکونت خود، در روز تعیین شده از سوی سامانه با در دست داشتن اصل شناسنامه به محل انتخابی مراجعه و مراحل ثبت نام را تکمیل کنند.