مدیرکل ثبت احوال بوشهر با اشاره به وقایع حیاتی استان در 9 ماهه نخست امسال اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، 16هزار و 501 مورد ثبت‌ ولادت در استان واقع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.60 درصد کاهش  داشته است، ‌همچنین متوسط ثبت ولادت در استان روزانه 60 واقعه بوده است.

کیامرث صالحی نیا افزود: از تعداد کل ولادت‌ها در 9 ماهه نخست سال جاری در استان، هشت هزار و 501 نوزاد پسر و هفت هزار و 932 نوزاد دختر بوده است، بعبارتی به ازای تولد هر 100 نوزاد دختر، 107 نوزاد پسر متولد شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ثبت ولادت در شهرستان بوشهر و کمترین میزان در بخش شبانکاره به ثبت رسیده است گفت: بیشترین موالید ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی 25 تا 29 سال می باشد و پس از آن مادران گروه سنی 30 تا 34 سال قرار دارند.

صالحی نیا با اشاره به آمار وقایع فوت استان در این مدت گفت: در 9 ماه ابتدای سال 96، سه هزار و 24 مورد فوتی ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته است.

وی متوسط ثبت وفات در استان را در هر 2 ساعت 1 واقعه عنوان کرد و گفت: بیشترین وفات در شهرستان بوشهر و کمترین میزان در شهرستان عسلویه به ثبت است.

مدیرکل ثبت احوال بوشهر گفت: میزان فوت مردان هزار و 763 مورد و میزان فوت زنان، هزار و 261 مورد است و نرخ فوت در استان 3.5 در هزار نفر است.

وی یادآور شد: بیماری های قلبی و عروقی و حوادث غیرعمد بترتیب با 43.6 و 9.9 بیشترین علت مرگ و میر افراد در استان بوشهر می باشد.

کیامرث صالحی نیا بیشترین نامگذاری برای دختران در 9 ماه ابتدای امسال را به ترتیب فاطمه، زهرا، زینب، رقیه و فاطمه زهرا عنوان کرد، همچنین نام‌های حسین، محمد، امیرعلی، علی و امیرحسین بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند.