به یمن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یوم الله دهه مبارک فجر ، صبح امروز طی مراسمی با حضور مدیر کل ثبت احوال استان ، بخشدار، شهردار و رئیس شورای شهر و بخش و تعدادی از مسئولان محلی دفتر پیشخوان شهر تنگ ارم شهرستان دشتستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، کیامرث صالحی نیا در مراسم آغاز به کار هشتمین دفتر پیشخوان ثبت احوال در شهرستان دشتستان با اشاره به اهمیت، نقش و جایگاه دفاتر پیشخوان ثبت احوال در ارتقا کمی و کیفی خدمات ثبت احوال در استان اظهار داشت:‌ در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر خصوصی‌سازی و برون‌سپاری اختیارات و خدمات به بخش غیردولتی،‌ سازمان ثبت احوال نیز با احصا چندین خدمت قابل واگذاری و با توجه به اصل نظارت و بازرسی، این خدمات را به دفاتر پیشخوان واگذار کرده است.

مدیرکل ثبت احوال استان با بیان اینکه ثبت احوال، دفاتر پیشخوان را همکار خود در صیانت از مرزهای هویتی کشور می‌داند، افزود: این امر علاوه بر ارائه خدمات در فضای رقابتی موجب تسریع در امر ارائه و دریافت خدمات ارزان قیمت به مراجعه‌کنندگان، بهبود فرآیندها، تسیهل در امور، کاهش زمان انتظار و در نتیجه رفاه شهروندان شده است.

وی یادآور شد: این دفاتر در کنار دفاتر پستی و ادارات پست شهرستانی، خدمات هویتی را انجام می دهند که سبب شده‌ است ظرفیت‌ خدمات دهی مرتبط با حوزه ثبت احوال نسبت به گذشته چندین برابر گسترش یابد و منتج به تسریع و تسهیل در امور مدنظر شده است.

صالحی نیا در پایان تاکید کرد: تمام سعی ما بر این است تا بتوانیم امکاناتی را فراهم آوریم تا ضمن افزایش رضایتمندی ، تمام مردم عزیز در اقصی نقاط استان بوشهر بتوانند به خدمات هویتی دسترسی آسانی داشته باشند که امروز به برکت این انقلاب و دولت توانستیم دفتر پیشخوان این شهر را افتتاح و تعداد این دفاتر را در استان افزایش دهیم.

شایان ذکر است شهر تنگ ارم در 80 کیلومتری مرکز شهرستان دشتستان واقع شده است.