با وجود تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا خرداد ماه سال آینده، طی روزهای اخیر سامانه ثبت نام کارت هوشمند دچار اختلال شده و این موضوع سردرگمی و گلایه های مردمی را در پی داشته است.

در همین خصوص مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با عذرخواهی از مردم گفت: سامانه پیش ثبت‌نام کارت هوشمند ملی به لحاظ ترافیک بالا در سطح کشور، دیروز و امروز با مشکلاتی در نمایش اسامی ثبت‌نام شده‌ها مواجه شده که توسط کارشناسان ذیربط در دست بررسی است و به محض رفع مشکل، مراحل تکمیل ثبت‌نام همه کسانی که قبلا پیش ثبت‌نام کرده‌اند انجام خواهد شد.

کیامرث صالحی نیا افزایش مراجعه و ازدحام در سایت کارت هوشمند ملی را دلیل اختلال آن عنوان و ادامه داد: این میزان مراجعه از توان پاسخ گویی سامانه خارج بود، بنابراین سامانه ثبت نام تغییر یافت، اما در سامانه جدید نیز ایرادهایی اعم از کسر پول و ثبت نام نکردن، یا ثبت نکردن اطلاعات و اعلام زمان مراجعه برای تکمیل ثبت نام وجود دارد که امیدواریم هر چه زودتر این مشکل رفع گردد.

ایشان افزود: در صورتی که این مشکل تا پایان هفته جاری حل نشود تمهیداتی اندیشیده شده که به متقاضیان کارت هوشمند ملی که پیش ثبت نام انجام داده اند با ارسال پیامکی تاریخ جدید برای مراجعه و تکمیل ثبت نام اطلاع داده شود.