مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به کاهش میزان مرگ و میر در سطح استان گفت: در 10 ماهه امسال، میزان مرگ و میر در استان بوشهر 3 هزار و 273 مورد بوده که با توجه به آمار مدت مشابه سال گذشته با 3 هزار و 396 مورد مرگ و میر، کاهش 3.6 دهم درصدی را شاهد هستیم.

 

 

اسکندر پاسالار اضافه کرد: در این مدت هزار و 872 مرد و هزار و 401 زن فوت کردند که نسبت جنسی آن برابر با 134 است. به عبارت دیگر به ازای هر صد واقعه وفات ثبت شده زنان 134 واقعه وفات مردان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به علت بیشترین مرگ‌ومیرها در استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، بیماری‌های قلبی عروقی با 44.7 درصد بیشترین علت مرگ و میر در سطح استان بوده است.

پاسالار ادامه داد: براساس آمار به دست آمده طی این مدت، پس از بیماری های قلبی، عروقی، سرطان ها و تومورها بیشترین عامل مرگ در استان بودند و فوت بر اثر حوادث غیرعمد نیز جایگاه سوم علت مرگ و میر شهروندان استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل ثبت احوال استان خاطر نشان کرد: بیشترین شمار وقایع وفات مربوط به گروه سنی 75 سال به بالا و بیشتر از آن می باشد.

ایشان نرخ ثبت فوت استان در 10 ماهه امسال را حدود 3 عنوان کرد و افزود: به ازای هر هزار نفر جمعیت استان حدود 3 نفر از جمعیت آن کاسته شده است.