مدیرکل ثبت‌ احوال استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۸۵۸ هزارو 239 نفر در استان بوشهر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند گفت: تاکنون تنها 642 هزارو 139 نفر از جمعیت استان بوشهر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده‌اند.

اسکندر پاسالار با بیان این موضوع که خدمات کارت ملی قدیمی به پایان رسیده است، اظهار داشت: در سال آینده هیچ نوع خدماتی از طریق کارت  ملی قدیم در جامعه ارائه نمی‌شود وکسانی که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌اند، تا پایان امسال مهلت دارند برای صدور آن اقدام کنند.

وی بر ضرورت داشتن کارت هوشمند ملی برای افراد بالای 15 سال تاکید کرد و افزود: تا کنون تنها 74.8 درصد از جمعیت واجد شرایط استان بوشهر کارت هوشمند ملی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر قریب به 25 درصد جمعیت استان بوشهر هنوز برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند تصریح کرد: در استان بوشهر 216 هزارو 100 نفر برای صدور کارت هوشمند ثبت نام نکرده‌اند،  این در حالی است که این افراد تا پایان امسال مهلت دارند برای صدور آن اقدام کنند.

پاسالار تاکید کرد: کارت ملی هوشمند ورود به دروازه دولت الکترونیک است و باتوجه به اینکه آخرین مهلت درنظر گرفته شده تا پایان سال 1397 پیش بینی شده از افراد 15سال به بالا انتظار می رود در فرصت باقیمانده به مکان هایی که درنظرگرفته شده مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند.

وی در خصوص متقاضیانی که کارت ملی قدیم دارند گفت: این افراد پس از ثبت نام تا زمانی که کارت ملی هوشمند خود را نگرفته‌اند مشمول ابطال کارت نمی‌شوند چرا که با دستگاههای مختلف جهت استعلام مدارک آنها هماهنگی شده است.

ایشان در مورد آن دسته افرادی که در ماه‌های گذشته ثبت‌نام کرده و هنوز کارت هوشمند ملی آنان صادر نشده است نیز اظهار داشت: برای این افراد هم جای نگرانی نیست چرا که با توجه به کارتی که قرار است به صورت ملی تولید شود به تدریج در اولویت قرار خواهند گرفت و به آنها کارت‌هایشان داده می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان در خصوص آخرین وضعیت کارت هوشمند داخلی نیز بیان کرد: بنا بر مصاحبه سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، اولین محموله کارت تولید داخل برای تراشه گذاری در اختیار شرکت متولی این بخش گذاشته شده است و امیدواریم به ‌زودی دست ثبت احوال برسد تا در خط تولید از آنها استفاده کنیم.