ایوب عباسی جایگزین محمدرضا اسفندیاری در ذیحسابی ثبت احوال استان بوشهر شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، مراسم تکریم و معارفه ذیحساب ثبت احوال استان با حضور مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان، رئیس خزانه معین استان و مدیرکل و رئیس حراست ثبت احوال بوشهر برگزار شد.

در این نشست مديركل دارايي استان اظهار داشت: ذیحساب، صاحب حساب دولت است و بايستي با در نظر گرفتن قوانين و مقررات به حل مشکلات حوزه دولت کمک کند و به عنوان عنصر بازدارنده عمل نكند.

محمد جواد بیات محوری ترین و اساسی ترین کار مدیریت را قانون گرایی عنوان کرد و ادامه داد: یک مدیر توانا باید اصول کارش بر اساس قانون باشد تا دستگاه به مسیر درستی هدایت شده و مسیر سالمی را در پیش گیرد که ذیحساب در این راه بعنوان مشاور او را یاری می کند.

وی ذیحسابی را به عنوان یکی از شغلهای حساس یاد کرد و افزود : ذیحسابان در راس کنترل قانون هستند و باید همه کارهایشان در چهارچوب قانون باشد .

در ادامه مديركل دارايي استان، ایوب عباسی را بعنوان ذيحساب جديد ثبت احوال استان بوشهر، معرفي كرد و اظهار داشت: باتوجه به كمبود نيروي ذيحساب در استان در هرچند دستگاه، يك ذيحساب داريم كه با تحمل فشار کاری بالا  مشكلات زيادي را متحمل می شوند.

بیات با اشاره به سوابق ارزنده محمدرضا اسفندیاری گفت: با توجه به بازنشستگی هایی که داشتیم در این روزهای پایانی سال ناچار به تغییراتی در مجموعه ذیحسابان شدیم و با بازنشستگی ذیحساب یکی از ادارات استان که حجم مالی زیادی هم دارد، آقای اسفندیاری که از نیروهای متعهد و متخصص ما هستند را متمرکز در همان دستگاه منصوب کردیم.

در ادامه این مراسم علیباشی، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان با بیان اهمیت کار ذیحساب و نحوه تعامل و نظارت قانونی آنان گفت: دقت و حساسیت ذیحساب مانع تراشی نیست بلکه هدف آنان رفع موانع با ارائه راهنمایی های دقیق و قانونی است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر به نقش راهبردی ذیحساب در بهبود کارایی دستگاههای دولتی اشاره کرد و گفت : مهمترین نقش ذیحساب در بهبود کارایی دستگاههای دولتی، اولویت بندی و تخصیص منابع و جلوگیری از تضییع حقوق دولت است.

اسکندر پاسالار ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بی دریغ و صادقانه محمدرضا اسفندیاری و خوش آمدگویی و آرزوی موفقیت برای ذیحساب جدید، اظهار داشت: اسفندیاری در مدت خدمت در اداره کل  با صبر و متانت و با تعامل خوب و سازنده با همکاران و مسئولین امور مالی در صدد حل مشکلات بود و هر دو طرف در جهت رسیدن به اهداف اداره کل تلاش بسزایی داشتند.

وی با اعلام اینکه ذیحساب در دستگاه‌ها می‌تواند با استناد به موازین قانونی اهرم محدود کننده باشد، تصریح کرد: در این مدت اسفندیاری این نقش را به کنترل کننده و رعایت کننده قانون و در عین حال حامی و تسریع کننده امور در ثبت احوال تبدیل کردند.

اسکندر پاسالار یکی از دغدغه ها و نگرانیهای اسفندیاری را صرف قانونمند منابع مالی محدود اداره کل براي رسیدن به اهداف اصلی عنوان کرد و گفت: امید است که بتوانیم با تعامل و همکاری ذیحساب جدید در جهت پایداری ارائه خدمات به مردم و حفظ و ارتقاي سلامت دستگاه گام برداریم.

آقاي عباسی ضمن تشكر از اعتماد مديركل دارايي استان و انتصاب خود بعنوان ذيحساب ثبت احوال استان بوشهر، گفت: تمام سعي و تلاش خودرا در بهبود وضعيت مالي این اداره كل به كارگرفته و همكاري لازم را با اين مجموعه انجام خواهم داد.

در پایان این مراسم مدیرکل ثبت احوال استان، با اهدا لوحی از زحمات آقای اسفندیاری ذیحساب پیشین تقدیر کردند.