به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، مدیرکل ثبت احوال بوشهر به همراه معاون فناوری اطلاعات، رئیس حراست و مسئول روابط عمومی با سرپرست اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر دیدار کردند.

مدیرکل ثبت احوال استان در این نشست ضمن تبریک سال جدید، گفت: در حال حاضر ثبت احوال دارای جامع ترین بانک اطلاعات هویت افراد است که می تواند با اطلاعات پایگاه محور در شناسایی افراد به دستگاهها کمک کند.

اسکندر پاسالار با اشاره به جایگزینی کارت هوشمند ملی به جای کارت های بانکی، اظهار داشت: با انجام این کار علاوه بر صرفه جویی ریالی، بانکها می تواند اطلاعات به روز افراد را از طریق پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور به صورت برخط استعلام کنند.

وی افزود: پایگاه اطلاعات جمعیت کشور مهترین و عظیم ترین پایگاه های اطلاعات هویتی کشور است که تقریبا تمامی دستگاه های دولتی و تعدادی از دستگاه های خصوصی در 200 هزار نقطه کشور از آن خدمات می گیرند.

مدیرکل ثبت احوال استان تصریح کرد: برابر تصمیم هیات وزیران کارتهای ملی قدیمی در پایان سال 1397 منقضی شده اند و سریال این کارتها در حال حذف از سیستم می باشد و از این پس دارندگان کارتهای ملی قدیمی برای دریافت خدمات با مشکل مواجه خواهند شد.

پاسالار با اشاره به دبیری بانک ملی در شورای هماهنگی بانکهای استان، خواستار شد: این موضوع در این شورا مطرح شود و در همین راستا نیز بخشنامه ای به بانکها ارسال گردد تا از این پس کارت هوشمند ملی جایگزین کارت ملی قدیمی در فهرست مدارک قابل ارائه مشتریان بانکها قرار گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن کارت هوشمند ملی و تحقق دولت الکترونیک امکان هرگونه سوء استفاده و جعل از بین می رود که این کمک شایانی به جلوگیری از تخلفات سودجویان خواهد کرد.

در ادامه سرپرست اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر با تشکر از زحمات و خدمات ثبت احوال به خصوص در  سال های اخیر که تلاشهای زیادی انجام شده اظهار امیدواری کرد با عملیاتی شده کارت هوشمند ملی که فعالیتی بسیار پایه ای، اساسی و ساختاری است گام بلندی در تحقق دولت الکترونیک برداشته خواهد شد.

داریوش زراعتگر با بیان اینکه در کشور و صحنه ی بین المللی احراز هویت یکی از اصول بسیار مهم و مورد توجه به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی همچون پولشویی است تاکید کرد: هرچقدر بتوانیم بحث احراز هویت مشتریانمان را با دقت بیشتری انجام دهیم، میزان پولشویی، جعل و سوء استفاده به حداقل خواهد رسید و این مهم با عملیاتی شدن کارت هوشمند ملی محقق خواهد شد.

وی تاکید کرد: ثبت احوال و بانک ملی در کنار هم و با هماهنگی خوبی که دارند می توانند برای پیشرفت و خدمت به مردم بسیار موثر باشند.