مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: از مجموع افراد واجد شرایط این استان برای صدور و دریافت کارت هوشمند ملی 85 درصد موفق به تکمیل و درخواست ثبت نام شده اند.

 

اسکندر پاسالار روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندرگناوه افزود: 775 هزار و 129 نفر در استان بوشهر واجد شرایط کارت هوشمند ملی هستند که از این مجموع 655 هزار و 68 نفر ثبت نام و از این شمار 588 هزار و 635 کارت تحویل آنان شده و 6 هزار کارت نیز موجود است که باید برای دریافت مراجعه کنند.
وی اظهارداشت:60 هزار نفر نیز که ثبت نام کرده اند در نوبت دریافت کارت قرار دارند و درتلاشیم کارت ها هرچه سریع تر صادر و به آنان تحویل شود.
وی گفت: باتوجه به اینکه 15 درصد مردم تاکنون درخواست ثبت نام کارت نکرده اند امیدواریم در فرصت باقیمانده زودتر اقدام تا خدماتی که به آنان ازطریق این کارت ارایه خواهد شد، با مشکل مواجه نشود.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: کارت هوشمند ملی از امسال دارای کارآیی زیادی خواهد بود و کاربردی شده و امکان جعل یا سوء استفاده آن به هیچ وجه وجود ندارد.
وی گفت: مردم شهرستان گناوه استقبال خوبی درزمینه کارت هوشمند ملی کردند و حدود 94 درصد درخواست دادند و4200 نفر تاکنون به هر دلیلی درخواست صدور کارت نکرده اند.
پاسالاربیان کرد: باتوجه به اینکه مدت زمان استفاده از خدمات کارت ملی قدیمی بزودی به پایان می رسد، افرادی که تاکنون نسبت به تغییر کارت خود اقدام نکرده اند، هرچه سریعتر به دفاتر پیشخوان دولت و ادارات ثبت احوال شهرهای استان مراجعه و درخواست خود را ارایه کنند.
پاسالار ادامه داد: به منظور رفاه حال ساکنان روستاهای استان بوشهرایستگاه های سیار فعال شده تا کسانی که امکان حضور در شهرها و اداره های ثبت احوال را ندارند، درخواست کارت کنند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: از بخشداران و دهیاران استان انتظار می رود چنانچه تعداد قابل توجهی از مردم روستاهای تابعه هنوز درخواست نداده اند، اطلاع دهند تا ایستگاه های سیار در این روستاها مستقر شود.
وی افزود: ایستگاه های سیار نیز برای افرادی نظیر جانبازان دفاع مقدس و دارای معلولیت جسمی و حرکتی که قادر به حضور در دفاتر و ادارات ثبت احوال نیستند، آمادگی مراجعه به منازل آنان را دارد.
پاسالار اظهارداشت: افراد برای ارایه خدمات از دولت، دستگاه های اجرایی و موسسه های خدمت رسان نظیر بانک ها، دفاتر اسنادرسمی، پرداخت یارانه و سهام عدالت، بنگاه های اقتصادی و بویژه در انتخابات پیشرو مجلس شورای اسلامی نیازمند کارت هوشمند ملی هستند و در صورت نداشتن با مشکل جدی مواجه خواهند شد.
وی درباره سئوالاتی که مردم نسبت به تاخیر در دریافت کارت هوشمند ملی دارند، گفت: امیدواریم با سازوکاری که سازمان ثبت احوال کشور برنامه ریزی کرده و یک شرکت داخلی بکارگرفته شده اولین سری به دست مردم خواهد رسید و امیدواریم تا پایان شهریور امسال نیز کارت های از قبل مانده در زمان لازم بدست آنان برسد.
پاسالارگفت: تکمیل ثبت نام و درخواست مردم در سامانه به معنی داشتن کارت هوشمند ملی است و مردم نگران باشند بمحض اینکه ثبت نام می کنند با رسیدی که به آنان می دهیم صاحب کارت شده تا اصل آن به آنان ارایه شود.
استان بوشهر دارای یک میلیون و 164 هزارنفر جمعیت است که ازاین مجموع 103 هزارنفر در شهرستان گناوه سکونت دارند.