به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، در راستای برگزاری روز ملی جمعیت، نشست مدیرکل ثبت احوال استان با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

در این نشست مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به سیاست های کلی جمعیت، ابلاغی مقام معظم رهبری، گفت: به پیشنهاد سازمان ثبت احوال کشور و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۳۰ اردیبهشت، مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری به عنوان روز ملی جمعیت در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است.

اسکندر پاسالار بر اهمیت مسئله جمعیت در اقتدار ملی و پویایی و بالندگی و جوانی جمعیت تاکید کرد و افزود: 30 اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی جمعیت به عنوان یک فرصت و امتیاز در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و نرخ باروری در سال های گذشته است.

در ادامه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی ازنهادهای انقلابی و فرهنگی موثر در توسعه فعالیت های دینی است که به دستور حضرت امام (ره) از اوایل انقلاب اسلامی کار خود را آغاز کرده و همچنان به حیات خود ادامه داده و منشاء خدمات ارزنده ای به حوزه دین است.

حجت الاسلام سروستانی اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مهم فرهنگی و دینی کشور است که نقش خود را در حفظ ارزش های دینی به خوبی انجام داده است.

وی سیاست‌های کلی جمعیت را با در نظر داشتن نقش ایجابی جمعیت در پیشرفت کشور ضروری دانست و تصریح کرد: لازم است برنامه ریزی های جامع برای رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور متناسب با سیاست‌های جمعیتی انجام گیرد.

گفتنی است در پایان این نشست، طرفین تصمیم گرفتند در روز ملی جمعیت، ائمه جماعات و مبلغین، در مساجد و محافلی که حضور پیدا می کنند مسئله جمعیت را از زوایای دینی و اسلامی برای مردم تشریح نمایند.