به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر، جلسه کارگروه کارت هوشمند ملی استان، طبق روال دوشنبه ها به ریاست مدیرکل و با حضور اعضا برگزار شد.

در آغاز این جلسه معاون فناوری اطلاعات ثبت احوال استان گزارش آمار کارت هوشمند ملی در هفته گذشته را برای کارگروه بیان و اعضا عملکرد حوزه های های خود را ارائه و تشریح نمودند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، ضمن تشکر از تلاش های کارگروه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه 19 هزارو 484 درخواست کارت هوشمند در استان بوشهر اخذ شده است.

اسکندر پاسالار ادامه داد: از آغاز طرح صدور کارت هوشمند ملی، جمعیت واجد شرایط در استان بوشهر جمعیتی بالغ بر 775 هزارو 122 نفر بوده است که تا پایان تیرماه امسال 674 هزارو 551 نفر برای دریافت کارت اقدام کرده اند و 87.02 درصد جمعیت موردنظر پوشش داده شده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در اخذ درخواست کارت هوشمند ملی جایگاه هفتم کشور را در اختیار دارد گفت: با وجود اطلاع رسانی و تاکیدات صورت گرفته مبنی بر ابطال کارتهای ملی قدیمی، متاسفانه هنوز قریب به 13 درصد از مردم استان برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدامی نکرده اند.

پاسالار به کارتهای آماده تحویل در ادارات نیز اشاره کرد و گفت: تعداد 3 هزارو 834 کارت در ادارات استان آماده تحویل است که صاحبان آن باید هرچه سریعتر برای دریافت آن اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با تاکید بر اینکه افراد بدون داشتن کارت هوشمند ملی نمی توانند خدماتی را از دولت دریافت کنند، تصریح کرد: از ابتدای خرداد ماه سریال کارتهای ملی قدیمی به طور کلی از پایگاه اطلاعات جمعیت کشور حذف شده است و افراد نمی توانند خدمات برخط دریافت کنند و ابتدا باید تقاضای کارت هوشمند ملی کنند لذا قبل از اینکه برای انجام امور اداری خود با مشکل مواجه شوند باید سریعتر نسبت به تعویض آن اقدام کنند.

اسکندر پاسالار به تمهیداتی که سازمان ثبت احوال برای جلوگیری از مشکلاتی که برای افراد ایجاد می شود اشاره کرد و افزود: از ابتدای خرداد ماه با هماهنگی‌های انجام شده و صدور بخشنامه به دستگاه‌ها، مقرر شد افرادی که تقاضای کارت ملی هوشمند کنند تا زمان دریافت کارت می‌توانند با رسیدی که در اختیار آنان قرار می گیرد برای امور اداری و بانکی خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که درخواست داده اند و رسید خود را گم کرده اند یا به هر نحو رسید خود را در اختیار ندارند می‌توانند با مراجعه به محل ثبت نام رسید المثنی بگیرند تا بتوانند احراز هویت خود را در دستگاه‌ها انجام دهند.