به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان بوشهر به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب ظهر امروز نشستی با حضور کارکنان برگزار شد.

حجت الاسلام هاشمی در این نشست اظهار داشتند: موضوع حجاب امروزه به عنوان یکی از مهمترین موضوعات فرهنگی تبدیل شده که سهم مهمی را در برنامه های موجود در نهاد های رسمی و غیر رسمی به خود اختصاص داده است و هیچ کدام از جوامع کنونی و مکاتب موجود، منکر این موضوع نبوده که با حفظ حجاب و پوشش است که بشر میتواند در جامعه حضور پیدا کرده و نقش مفیدتری را ایفا نماید.

وی ادامه داد: حجاب در اسلام به عنوان یکی از ضروریات دینی به شمار می‌رود که هیچ‌یک از فقهاء و علماء از صدر اسلام تا کنون در ضروری بودن آن تردید  نداشته اند . و در قرآن مجید آیات متعددی در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد . اندیشمندان دینی با اشاره به اینکه حجاب میراث ملی ایران از دوران قبل از اسلام وجود داشته است همواره بر حفظ حجاب به عنوان یک فرهنگ صحیح ملی و ایرانی تاکید داشته اند.

ایشان دو علت مهم و اثرگذار در بدحجابی را تبرج و خودنمایی نابجا عنوان کرد و گفت: حس خود آرایی و تظاهر میتواند در صورت استفاده صحیح و به جا باعث رشد و کمال و همچنین لذت از زندگی باشد. در این زمینه چه بسا بسیاری از بانوان که در ظاهر دارای حجاب مناسب و مورد تایید شرع نبوده اما در دیگر تکالیف مانند نماز و روزه کاملا مقید باشند و حتی آرامان های اسلامی را قلبا پذیرفته باشند اما دچار این عیب تبرج نابه جا گشته اند

حجت الاسلام هاشمی تصریح کرد: امروزه حجاب به یک دستاورد فرهنگی رسیده؛ چرا که اخبار زیادی امروز از سراسر دنیا در خصوص محجبه شدن افرادی که دارای مذاهب مختلفی هستند از مذاهب مختلف به گوش می‌رسد.