مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با تبریک اول ذی الحجه سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)، ضمن ابراز خرسندی تصریح کرد: سال گذشته در سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) 11 واقعه ازدواج به ثبت رسید و خوشبختانه در این روز هیچ  واقعه طلاقی مربوط به استان بوشهر در سامانه ثبت احوال کشور به ثبت نرسیده است.

اسکندر پاسالار، آمار ازدواج در سال گذشته را 6 هزارو 502 واقعه اعلام کرد و افزود: در بهار امسال هزارو 873 ازدواج به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه میانگین فاصله سنی زوجین در کشور، مردان 5.4 سال بزرگتر از زنان هستند و این رقم در استان بوشهر 5.7 سال است، اظهار داشت: بیشترین ازدواج ها در میان مردان گروه سنی 25 تا 29 سال و زنان با گروه سنی 20 تا 24 سال به وقوع پیوسته است.

مدیرکل ثبت احوال استان با اعلام اینکه اطلاعات ازدواج پس از ثبت در دفاتر رسمی ازدواج از طریق یک سامانه واسط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور انتقال می یابد اظهار داشت: بر اساس آمار پایگاه جمعیتی کشور، بیشترین درصد ازدواجهای ثبت شده استان با رقم 11 درصد مربوط به زوجینی است که هم سن هستند.

پاسالار  با اعلام اینکه میانگین سن مردان در زمان ازدواج در کشور 27.5 و زنان 23.4 سال است خاطر نشان کرد: در استان بوشهر میانگین سن ازدواج مردان 27.7 سال و زنان 23.5 سال است.

وی میزان عمومی ازدواج در کشور را 6.9 عنوان کرد و یادآور شد:  این میزان در استان بوشهر به ازای هر هزار نفر جمعیت 5.5 می باشد که رتبه 27 کشور در ازدواج را برای استان بوشهر رقم زده است.