به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان بوشهر، کارگروه حقوق شهروندی صبح امروز به ریاست مدیرکل و با حضور کلیه اعضا برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دبیر جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده تا کنون را برای اعضا تشریح و به مواردی که به اتمام رسیده و اموری که در ثبت احوال استان در دست اجرا است اشاره کردند.

خانم کریمی با بیان اینکه مراجعین به ما، ولی نعمت ما هستند، گفت: نباید این دیدگاه وجود داشته باشد که اگر فردی برای دریافت خدمات به ما مراجعه می کند مجبور است، همه ما وظیفه داریم با بهره گیری از امکانات، ظرفیت ها و پتانسیل های موجود و با بردباری، روی خوش، آرامش و بدون اتلاف وقت و پرهیز از بروکراسی های اداری به مشکلات آنان رسیدگی کنیم.

در ادامه مدیرکل ثبت احوال  با اشاره به نقش پاسخگویی مطلوب و صبورانه در افزایش سطح رضایت عمومی جامعه از خدمات این اداره کل اظهار کرد : بدون شک خود ارزیابی ، پایش ، شناخت نقاط  آسیب پذیر و تدوین برنامه های عملیاتی منطبق با اهداف کارگروه حقوق شهروندی در نهایت موجب افزایش بهره وری نظام اداری در جهت تحقق اهداف نقشه راه اصلاح نظام اداری کشور خواهد شد و در گام اول ارتقاء سطح رضایت جامعه هدف و دیگر آحاد جامعه را به دنبال خواهد داشت .

اسکندر پاسالار ادامه داد: تمام همکاران باید تلاش کنند که با تمام توان و با روی خوش و در کمال تکریم و احترام در خدمت ارباب رجوع باشند و مشکلات مراجعه کنندگان را بررسی و آن را رفع کنند.

وی با بیان این که مسئله حقوق شهروندی از اوایل انقلاب اسلامی توسط امام خمینی (ره) مطرح شد و دولت های مختلف به شیوه های گوناگون آن را دنبال کردند، افزود: حقوق شهروندی امری دو سویه است و به بالانس و تعادل جامعه کمک می کند تا تعاملات بین مردم و دولت و بالعکس به بهترین وجه صورت گیرد.